چرخ‌های دایکاست مدلی از چرخ‌هاست که رینگ آنها به روش دایکاست یعنی تزریق فلز مذاب و تحت فشار به درون قالب ساخته می‌شوند رینگ این چرخ‌ها از جنس آلومینیوم است که قبل از پخت شدن لاستیک بر روی آن 2 مرحله چسب لاستیک به رینگ زده می‌شود. پایه فلزی چرخ‌های دایکاست از ورق گالوانیزه می‌باشد که قابلیت اتصال با جوشکاری و هم‌اتصال با پیچ را دارد. این چرخ‌ها به صورت چرخ دایکاست بلبرینگی روکش لاستیک ساخته می‌شوند. این چرخ‌ها دارای 2 عدد بلبرینگ بوده که حرکت آن‌را آسان نموده است. چرخ دایکاست به صورت چرخ تک، چرخ ثابت، چرخ گردان و چرخ ترمزدار دایکست می‌باشد.

رینگ چرخ دایکاست به روش دایکاست ساخته می‌شوند و رینگ چرخ دایکاست از جنس آلومینیوم است که قبل از پخت شدن لاستیک بر روی آن 2 مرحله چسب لاستیک به رینگ زده می‌شود.

پایه فلزی چرخهای دایکاست از ورق گالوانیزه می‌باشد که قابلیت اتصال با جوشکاری و هم اتصال با پیچ را دارد. چرخ دایکاست به صورت چرخ دایکاست بلبرینگی روکش لاستیک ساخته می‌شوند.

این چرخ‌ها از لحاظ کیفیت، ساختار و کاربرد بهترین، با کیفیت‌ترین و پرفروش‌ترین نوع چرخ‌ها می‌باشد. چرخ‌های دایکاست از لحاظ ساختار به چهار دسته ‌ی چرخ دایکاست ثابت، چرخ دایکاست گردان، چرخ دایکاست ترمزدار و چرخ دایکاست تک (بدون پایه) طبقه‌بندی می‌شوند و همچنین چرخ‌های دایکاست ثابت و چرخ دایکاست گردان از لحاظ ظاهری به دو مدل چرخ دایکاست آجدار و چرخ دایکاست سنگین تقسیم می‌شوند.